KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Profesyonel yaşamında çeyrek yüzyılı geride bırakan Hakan Türkkuşu, farklı sektörlerden sayısı bini aşan marka adına, dört kıtadan pek çok ülkede, etkinlik yönetiminden medya ilişkilerine uzanan geniş bir yelpazede, toplam 12 binden fazla çalışmada görev aldı.
Türkiye’deki ilk stadyum konseri (Byran Adams), Türkiye’de A’dan Z’ye tasarlanan ilk road-show (Jean Karavan), 10 yıl emek verdiği “en büyük serüven” Camel Trophy elemelerine Türkiye’nin 2 kez evsahipliği yapan tek ülke olması, Kazakistan’ın ilk raft milli takımı (Camel White Water Challenge) seçmeleri, Türkiye’de ilk kez düzenlenen açıkdeniz sürat teknesi yarışı Class 1, New York Borsası’nda işlem gören ilk Türk şirketi olan Turkcell adına Wall Street sokak etkinlikleri, Türkiye’de ilk Formula 1 naklen yayınları (ancorman) ve ülkemizin ilk evsahipliği, Türkiye ile Yunanistan arasındaki ilk Deniz Maratonu, Türkiye’nin 2004 yılında evsahipliği yaptığı tek Eurovision Şarkı Yarışması, GP2’de yarışan ilk Türk pilotu (Jason Tahincioğlu) için e-PR, dünyanın en önemli müzik festivali olan Woodstock ve Türkiye’nin en büyük müzik festivali ve gençlik etkinliği kabul edilen Rock’n Coke gibi sayısız ilk’e imza attı. İstanbul Festival Vadisi ile Türkiye’nin en büyük (240 dönüm) ve çok amaçlı açık hava etkinlik alanını kurdu.
Avrupa Konseyi tarafından 2010 yılında düzenlenen Medya, Kültürlerarası Diyalog ve Ayrımcılıkla Mücadele konulu konferansının Türkiye ayağı organizasyonunda Avrupa Konseyi, TRT ve Bahçehir Üniversitesi adına koordinasyon sorumluluğunu üstlendi.
Kısa CLEPA olan Comité de Liaison Européen des fabricants d'équipements et de Pièces Automobiles için 2011 yılı Genel Asamblesi ile ilgili olarak Türkiye’nin evsahipliği yapması ile neticelenen süreci yönetti, planlanması ve yönetiminde görev aldı.
Çalışmalarını kurucusu olduğu MiliMetre (1996), EMT (2000) ve STH (2007) şirketlerinde sürdüren Hakan Türkkuşu, Akademi İstanbul’da geçen eğitim dönemi başladığı Haber ve Haber Yazım Teknikleri derslerini, bu yıl eklenen Yeni Medya: Internet ve Mobil İletişim dersi ile birlikte sürdürüyor. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde de Event Management dersleri veriyor.
(18 Ocak 2012 tarihinde güncellendi)