KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Prof.Dr.Hasan Baklacı 1991 yılında ODTÜ İşletme bölümünden mezun olduktan sonra ABD'e giderek 1994 yılında University of Central Florida'dan MBA derecesi ile mezun olmuştur.
Aynı sene Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü Muhasebe-Finansman Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlayan Baklacı, 1998 yılında fakülteden ayrılarak doktora eğitimi için tekrar ABD’e gitmiştir.
University of Texas’da 1998–2003 yılları arasında finans doktora programına devam eden Baklacı 2003 yılı Şubat ayında programı başarı ile tamamlayarak doktor unvanı almaya hak kazanmıştır. 2003 yılı Eylül ayında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümünde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başlamıştır. 2007 yılında Doçent olan Baklacı, 2013 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi tarafından Profesörlüğe yükseltilmiştir. Baklacı, halen İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde görevine devam etmektedir.
Yayımlanmış yerli ve yabancı birçok makalesi ile biri yerli ve ortak yazarlı diğeri de yabancı iki adet kitap çalışması bulunan Baklacı yurtiçi konferanslarda iki kez en iyi bildiri ödülüne de layık görülmüştür.