KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Sevgi Anıl Altınöz Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Fransızca Öğretmenliği bölümünden 2009 yılında mezun olmuştur. Üniversite eğitimine devam ederken Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü bitirmiştir.
Öğrenciliği boyunca İzmir Atatürk Lisesi, Buca Anadolu Lisesi, Konak Anadolu Lisesi ve İzmir Saint Joseph Lisesi'nde staj yapmıştır.
Üniversite eğitiminin ardından Paris Sorbonne Üniversitesi'nde 'Civilisation et Langue' eğitimini tamamlamıştır. 
2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Denetimi ve Yöneticiliği Yükseklisans programından mezun olmustur. Yükseklisans eğitimi sonunda hazırladığı "Çoklu zeka kuramı ve yabancı dil öğretimi" üzerine olan tezini tamamlayarak ve British Council'ın 'Teacher Development' kursuna katılarak yabancı dil öğretimi yetkinliklerini geliştirmiştir.
2010 yılında  İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Fransızca Okutmanı olarak çalışmaya başlamıştır. 2012 yılında Grundtvig programıyla Çek Cumhuriyeti'ne giderek ITC'de 'Teaching Grammar Can Be Fun' eğitimine katılmıştır. Aynı yıl İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde gerçekleşen TELC Examiner kursuna katılarak A1-A2-B1-B2 düzeyinde Fransızca sınavı okuma yetkisi kazanmıştır.
Mayıs 2015- Nisan 2017 tarihleri arasinda İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Uluslararasi İlişkiler Ofisinde Uluslararası Tanıtım ve Pazarlama Uzmanı olarak çalışmıştır. Pek çok kez temsilci olarak Fas, Pakistan ve Azerbaycan'da düzenlenen eğitim fuarlarına katılmıştır.
2015-2018 yılları arasında Duygu Durumu Yönetimi ve Pozitif Psikoloji, Dijital Pazarlama Uzmanlığı, Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi, Blog Yazarlığı Eğitimi, Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili sertifika programlarına katılmıştır.
Halen İzmir Ekonomi Üniversitesi'ndeki Fransızca Okutmanlığı görevine devam etmektedir.