KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

1972 yılında İzmir’de doğan Prof. Dr. Aykan Candemir lise eğitimini İzmir Özel Türk Koleji’nde tamamlamıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi önce Turizm ve Otelcilik Bölümünden daha sonra İngilizce İşletme bölümünden mezun olmuştur.
Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini sırasıyla Uluslararası İşletmecilik ve İşletme alanlarında tamamlayan Candemir 1997 yılında Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Üretim-Pazarlama Anabilim Dalı’nda çalışmaya başlamıştır.
2005 yılında Pazarlama alanında Doktor unvanı alan Candemir, aynı yıl fakültenin Üretim Yönetimi ve Pazarlama ABD’da Yrd. Doç. kadrosuna atanmıştır. 2013 yılından bu yana pazarlama yönlü olarak Doçent Doktor unvanıyla çalışmaktadır. Aynı zamanda başta İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve Yaşar Üniversitesi olmak üzere çeşitli eğitim kurumlarında ders vermektedir.
Akademik yaşamı süresince yayımladığı üç kitabının yanında çok sayıda ulusal ve uluslararası düzeyde kongreye bildiri sunumları ile katılmıştır. Çeşitli hakemli dergilerde yayınlanan makalelerinin yanı sıra, birçok araştırma projesinde araştırmacı görev yapmıştır. Kendisi aynı zamanda ve pazarlama alanıyla ilgili olarak çevirmen ve kitap çeviri editörü olarak çalışmaktadır.
Çok iyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve başlangıç seviyesinde Yunanca bilmektedir. Kendisi aynı zamanda 1997 yılından bu yana İngilizce dilinden ülkesel profesyonel turist rehberidir.