KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

1999 yılında Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Teori-Kompozisyon Bölümünden tam burslu olarak mezun olan Banu Köstem, 2003 yılında, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Pedagojik Formasyon (İngilizce Öğretmenliği) Eğitimini tamamlamıştır.
Kariyerine, Müzik ve Sahne Sanatları öğretmeni olarak devam eden Köstem, tam zamanlı ilk okul deneyimini BLIS (Bilkent Laboratory and International School) da başlamış, daha sonra seçkin özel okullarda bu çalışmalarına devam etmiştir (İzmir SEV-Amerikan Okulları, İTÜ GVO Okulları, TED İzmir Koleji).
Farklı sanat etkinliklerinde çalışmış olan Köstem, Türk Eğitim Vakfı (TEV) Korosu şefliği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği mentoru, Mozart Akademi Piyano Yarışması jüri üyeliği, Bilkent Üniversitesi Erken Müzik Eğitimi gibi alanlarda da etkin görev almıştır.
Ulusal ve uluslararası birçok festival, yarışma ve sempozyumlarda görev alan Köstem, sanat eğitimi çalışmalarına, kendisi tarafından oluşturulan program dahilinde devam etmekte, üniversitemiz İletişim Fakültesi, Yeni Medya ve İletişim Bölümünde, yarı-zamanlı Müzik ve Medya dersleri vermektedir.