KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Yaratıcı yönetmen Barış Attila İzmir ve Miami’de yaşamaktadır.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü mezunudur. Master eğitimini 2003 yılında Pratt Institute’de tamamlamıştır. Okul sonrası Miramax Films’te çalışmaya başlamış ve Gangs of New York, Cold Mountain, Hero ve Kill Bill gibi eleştirel övgüler almış ve Oscar kazanmış filmlerde çalışmıştır. City of God filminin fragmanı ile Golden Trailer Award kazanmıştır. Ayrıca Chicago filminin reklamları ile Key Art Award’a da aday gösterilmiştir.

İlerleyen yıllarda kariyerine film jenerikleri ve reklamları üzerine yoğunlaşarak Los Angeles’ta devam etmiştir. Lucky Number Slevin, Talladega Nights, Monsters vs. Aliens, How to Train Your Dragon ve Eagle Eye gibi birçok Hollywood filminde emeği vardır. Film endüstrisinin öncülerinden Pacific Title’dan Ignition Creative ve Picture Mill gibi endüstrinin önde gelen firmalarına kadar birçok yerde çalışmıştır.

2012 yılında İstanbul’da Aurora Creative Studio’yu kurmuştur. Ay Yapım’ın unutulmaz hareketli logosu ile Karadayı ve Kara Para Aşk gibi birçok bilinen Türk dizisinin jeneriklerini bu dönemde tasarlamıştır. Karadayı dizisine hazırladığı jenerik ile 2013 yılında Bass Award kazanmıştır.

Yerel ve uluslararası medyada kendisi ve işleri ile ilgili birçok haber çıkmıştır. Ayrıca City University of New York ve Pratt Institute’de tasarım ve reklamcılık üzerine çeşitli dersler vermiştir. Evli ve iki kız çocuk babasıdır.