KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

2000 yılında Dokuz EylülÜniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’ndan mezun olmuştur. 2007 yılında Londra City Üniversitesinde “İzmir’deki Fizyoterapistlerde Meslek Tatmini” başlıklı Sağlık İdareciliği uzmanlık tezi ve 2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesinde “Fizyoterapistlerde Mesleğe Bağlı Muskuloskeletal Rahatsızlıklar ve Ergonomik Farkındalığın Ölçülmesi” başlıklı teziyle İngilizce yüksek lisansını tamamladıktan sonra, 2016 yılında aynı üniversitede “Ankilozan spondilitli hastalarda karada ve suda yapılan germe egzersiz eğitiminin spinal mobiliteve fonksiyonel düzey üzerine etkisi” başlıklı teziyle doktorasını tamamlamıştır.
Lisans mezuniyetinden sonrası Balçova Termal, İngiltere Ulusal Sağlık Servisi (NHS) bünyesinde öğrenme engelli yetişkinler için halk sağlığı servisi ve İzmir Özel Egem Dal merkezinde sahada çalıştıktan sonra 2009-2022 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulunda araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2022 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde Doktoralı Öğretim Üyesi olarak çalışmaya başlamıştır.
Su içi fizik tedavi ile ilgili yurtiçi ve yurt dışı birçok eğitim ve bilimsel toplantılara katılmış ayrıca 2013 yılında İzmir’de dünyada ilki düzenlenen Kanıta Dayalı Su İçi Tedavi Avrupa Kongresinin (ECEBAT) düzenleme kurulu başkanlığı ve bilimsel kurul başkan yardımcılığında görev almıştır. Türkiye Fizyoterapistler Derneği Aquaterapi alt grubunun kurucu başkanı olarak görev yapmakta ve Uluslararası Halliwick Derneği’nin ülkemizdeki tek aktif üyesidir.