KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

EĞİTİMİ
- 1954/64 Ankara Koleji,
- 1964/66 Fryerning Secretarial and Finishing School - Sussex / İngiltere,
- 1967 L’ ecole Mannequin Silhoutte - Geneve / İsviçre.

İŞ ALANLARI
- 1966/1981 yılları arası mankenlik yaptığı dönemdir. Bu süre içerisinde yurt dışında İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, İsviçre, Yugoslavya, Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Kuveyt, Cezayir, Tunus, Malta gibi ülkeler ile yurt içindeki birçok ilde yapılan defileler de Türk Giyim Sanayi ve modasına ait kreasyonları başarıyla sunmuştur. Aynı dönem içerisinde mesleğini kısa bir süre Fransa da sürdürmüştür. Yurt içinde pek çok reklam filminde olduğu gibi yurt dışında da bir reklam filminde ve moda dergilerinde yer almıştır. Ayrıca yurt içinde yayınlanan kısa metrajlı bir filmde de rol almıştır.
- 1974 yılından günümüze, organizatör, koreograf ve defile sanat yönetmeni olarak görev yapmaktadır. Büyük küçük birçok yurtiçi defilenin yanı sıra, yurt dışında Amerika, Almanya, İtalya, İsviçre, Hollanda, Macaristan, Bulgaristan, Rusya, Azerbaycan, Pakistan, Mısır, Suudi Arabistan ve Japonya da Türk Tekstil firmalarının tanıtım defileleri ile Rusya ve Kazakistan da yapılan bir mankenlik yarışmasının koreografisini yapmıştır. Ayrıca defile danışmanlığı da yapmaktadır.
- 1975 yılından günümüze faaliyetlerini devam ettirmekte olan Türkiye nin ilk mankenlik ve fotomodellik ajansını kurmuş olup, halen yöneticiliğini sürdürmektedir.
- 1980/1983 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak B.M.F. Mankenlik ve Zarafet Kursları nı açmış ve eğitmenliğini yapmıştır.
- 1980/1984 yılları arasında Modello Deri firmasında stilistlik görevini üstlenmiştir.