KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

2004 yılında Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl başladığı İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme doktora programında, 2008-2009 yılı bahar döneminde Helsinki Hanken Üniversitesi’nde TÜBİTAK bursu alarak “Örgütlerde Mobbing, Güç ve Politika” isimli doktora tez çalışmasını isimli tamamladı.
2009 yılında yardımcı doçent, 2014 yılında doçent ve 2019 yılında profesör unvanını alan Burcu GÜNERİ ÇANGARLI’nın yönetim ve organizasyon alanında ulusal ve uluslararası alanda yayınlanmış pek çok makalesi, kitap ve kitap bölümleri bulunmaktadır. Akademik çalışmaları sağlık kurumları yönetimi, iş yerinde psikolojik taciz, üretkenlik karşıtı davranışlar, güç ve politika, etik ile liderlik konularında yoğunlaşan Burcu GÜNERİ ÇANGARLI, akademik çalışmalarının yanı sıra özel sektörde pek çok firmada ve kamu kurumlarında yönetim alanında eğitimler vermiş, ulusal ve uluslararası araştırma ve danışmalık projelerinde görev almıştır.
Eğitim, proje ve akademik çalışmalarında daha verimli, etkin ve bireylerin potansiyellerini gerçekleştirebildiği çalışma hayatlarını mümkün kılabilmenin yollarını aramaktadır. 2017-2020 yılları arasında İşletme Bölüm Başkanlığını yapan Burcu GÜNERİ ÇANGARLI, 2020 yılından bu yana İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanlığını yürütmektedir. Burcu Guneri CANGARLI evli ve biri kız, biri erkek, ikiz çocuk annesidir.