KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Caner Taçoğlu, 2005 yılında İzmir Amerikan Koleji'nden mezun olmuştur. 2009 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden şeref öğrencisi ve bölüm 4.sü olarak dereceye girmiştir. Aynı zamanda, İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Bölümü çift anadal mezunudur.

Almanya'da SC Electronics firmasında 8 ay yönetici asistanı olarak çalıştıktan sonra Elda İçecek ve Enerji'de bir yıl satış ekibi lideri olarak çalışmıştır. 2012 yılında King's College London, Engineering with Business Management bölümünden şeref öğrencisi olarak yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2019 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde doktora çalışmalarını tamamlamıştır.

2014-2019 yılları arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Uluslararası blockchain şirketleri ile aktif olarak danışman, yazar ve topluluk yöneticisi olarak çalışmaktadır. Araştırma alanları: Rekabetçilik, Operasyon Yönetimi, MCDM, Yalın Düşünme, KOBİ'ler ve Blockchain.