KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Dr. Ceylan 2009 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2014 yılında Dokuz Eylül Üniversitesinde psikiyatri uzmanlık eğitimini, 2019 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde Temel Sinirbilimler doktorasını tamamladı. Uzmanlık eğitimi sırasında Toronto Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı'nda altı ay süreyle araştırmacı olarak çalıştı. Gümüşhane Devlet Hastanesi’nde ve Gümüşhane Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde 2014-2017 yılları arasında psikiyatri uzmanı olarak çalıştı.
Dr. Ceylan’ın bilimsel araştırmaları duygudurum bozukluklarında DNA hasarı ve onarımı, nörobilişsel işlevler, inflamasyon ve oksidatif mekanizmlara odaklanmıştır. Araştırmaları Türkiye Psikiyatri Derneği, Lityum Derneği ve TÜBİTAK tarafından desteklenmiştir.
Dr. Ceylan Lancet Psychiatry'nin "Editorial Board Development Programme" ve Klinik Psikiyatri Dergisi'nin editöryal kurullarında çalışmaktadır.
2011-2014 yılları arasında Türkiye Psikiyatri Derneği’nde Asistan Çalışma Birimi Koordinatörü, İzmir Şube Yönetim Kurulu üyesi ve Avrupa Psikiyatri Asistanları Federasyonu temsilcisi olarak; 2011-2018 yılları arasında Türkiye Psikiyatri Derneği Yaygın Örgün Eğitim Kurulu üyesi olarak çalışmıştır. Şu anda Lityum Derneği Başkanlığı ve Türkiye Psikiyatri Derneği Kongre Düzenleme Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir.