KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Mezuniyet sonrası çeşitli Konfeksiyon firmalarında tasarım ve kalıp bölümlerinde çalıştı. 1990 yılında aynı üniversitede Tekstil Mühendisliği Konfeksiyon opsiyonunda yüksek lisansını tamamladı. Yüksek Lisansı sırasında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım bölümüne devam etti. 1994 yılında Konfeksiyon ana bilim dalında doktorasını tamamladı. 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümünde yardımcı doçent olarak göreve başladı. Aynı üniversitede 2004 yılında doçent, 2009 yılında Profesör oldu. İlgi alanları; konfeksiyon teknolojisi, moda tasarımı, CAD sistemleri, akıllı giysiler ve tasarımlarıdır.

2005-2007 yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Teknolojileri ve Tasarım Fakültesinde “FIT işbirliği ile kurulan “Fashion Design” bölümünde moda tasarımı ile ilgili dersleri yürüttü.

2008–2009 yıllarında İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği bünyesinde kurulan, "İstanbul Moda Akademisi" nde moda tasarım programlarında kurs liderliği yaparak tüm akademik programları düzenledi.

Lisans seviyesinde;Moda Tasarımı, Teknik Tekstiller, Bilgisayarlı Kalıp Hazırlama yüksek lisans ve doktora da ise Konfeksiyonda CAD/CAM Sistemleri, Akıllı Giysi Teknolojileri ve Uygulamaları, Tekstil Mühendisliğinde Tasarım ve Ürün Geliştirme gibi dersleri yürütmüştür.

Halen danışmanlığının ve yürütücülüğünün devam ettiği Tübitak-TEYDEB ve SANTEZ projleri bulunmaktadır. 60 makalesinin 34’ ü yurdışında yayınlanmıştır. Ayrıca DEU- Mühendislik Fakültesinde ERASMUS koordinatörlüğü görevini 2010-2012 yıllarında yürütmüştür.