KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Evrim ÖZYORULMAZ AKCURA, 1984 yılında İzmir'de doğdu. Doktorasını İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Bölümü’nde tamamladı. Uluslararası Ticaret ve Finansman alanında lisans ile İşletme alanında çift anadal eğitimini şeref derecesiyle bitirdikten sonra, Finans Ekonomisi alanındaki yüksek lisans derecesini de İzmir Ekonomi Üniversitesi'nden yüksek şeref derecesiyle aldı. Evrim ÖZYORULMAZ AKCURA ayrıca, Erasmus Öğrenci Hareketliliği Programı kapsamında Avusturya'nın Viyana kentinde bulunan Fachhochschule des BFI Wien'de değişim öğrencisi olarak çalışmalarda bulundu.

Evrim ÖZYORULMAZ AKCURA, şu anda Ankara'da bulunan Sürdürülebilir Ekonomi ve Finans Derneği'nde (SEFIA) kıdemli araştırmacı olarak görev yapmaktadır. Mevcut pozisyonu öncesinde, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nden aldığı eğitim ve araştırma bursuyla altı yıl süresince İşletme Fakültesi Ekonomi Bölümü'nde araştırma görevlisi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Sürdürülebilir Enerji Anabilim Dalı'nda araştırmacı olarak çalıştı. Evrim ÖZYORULMAZ AKCURA, ayrıca üç yıl boyunca Koç Üniversitesi'nde TÜBİTAK Proje Araştırmacısı olarak görev yaptı.

Evrim ÖZYORULMAZ AKCURA’nın akademik araştırma alanları, enerji ekonomisi, enerji politikası yapımı, uluslararası ekonomi, ekonomik büyüme teorileri, çevre sorunları ve sürdürülebilir kalkınmadır. İlgili konularda, alanlarının önde gelen hakemli dergilerinde dört araştırma makalesi, ulusal yayıncılar tarafından yayınlanan bilimsel bir kitapta bir bölüm ve uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan iki bildirisi bulunmaktadır. Aynı zamanda, uygulamalı Üniversite-Sanayi işbirliği projelerinde ve Bilimsel Araştırma Projeleri’nde (BAP) araştırmacı ve proje uzmanı/editörü/üyesi olarak yer aldı. Ayrıca, çeşitli ulusal süreli yayınlarda aylık köşe yazıları yazdı. Evrim ÖZYORULMAZ AKCURA, yürütme kurulu üyesi sıfatıyla uluslararası kongre/sempozyum/çalıştay düzenleme tecrübesine de sahiptir.