KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Doç. Dr. Femin Yalçın lise eğitimini M.E.V. Özel İzmir Fen Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise İzmir Ekonomi Üniversitesi Matematik Bölümü’nde yüksek şeref öğrencisi olarak tamamlamıştır.

2009 yılının Eylül ayında İzmir Ekonomi Üniversitesi Uygulamalı Matematik ve İstatistik Bütünleşik Doktora Programı'nda başladığı doktora eğitimini Temmuz 2013'te Prof. Dr. İsmihan Bayramoğlu (İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir, Türkiye) ve Prof. Dr. Serkan Eryılmaz (Atılım Üniversitesi, Ankara, Türkiye) danışmanlığında tamamlamıştır.

2015 yılında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Mühendislik Bilimleri Bölümü Uygulamalı Matematik ve İstatistik Anabilim Dalı'na yardımcı doçent olarak atanmış ve doktora sonrası araştırmalarını yapmak üzere Piraeus Üniversitesi (Yunanistan) ve Toronto Üniversitesi (Kanada)'nde bulunmuştur.

2017 yılında İstatistik alanında Doçent unvanını almıştır. Şu anda İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nde doçent kadrosunda çalışmakta ve aynı zamanda 2013 yılının Eylül ayından beri İzmir Ekonomi Üniversite'sinde yarı zamanlı öğretim elemanı olarak hizmet vermektedir.