KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Ege Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu 1990 mezunudur. Aynı Üniversitede 1998 yılında Yüksek Lisans ve 2004 yılında Doktora çalışmalarını Cerrahi Hemşireliği alanında tamamladı. 1990-2001 yılları arasında Ege Üniversitesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji ile Göğüs Hastalıkları Anabilim Dallarında çalıştı.
Akademisyenlik hayatına 2001-2013 yılları arasında Ege Üniversitesi İzmir Atatürk Sağlık Yüksekokulunda devam eden Doç. Dr. Filiz Öğce Aktaş, 2013 yılında Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinde çalışmaya başladı ve aynı yıl 40/b ile görevlendirilerek İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Hemşirelik Bölümünün kurulmasında yer aldı.

Doçentliğini 2010 yılında aldı ve YÖK bursu ile Melbourne Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik bölümünde Prof. Dr. Nick Santamaria ile yara iyileşmesi konusunda çalışmalar yaptı. Profesör kadrosuna 2015 yılında atanan Filiz Öğce Aktaş, Ortopedi, Üroloji, Ameliyathane, Yara ve Cerrahi Alan Enfeksiyonları alanlarında çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. 2014 yılından itibaren Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireliği Derneği başkanlığını yürüten ÖĞCE AKTAŞ, Avrupa Ameliyathane Hemşireleri Derneği EORNA ve Ameliyathane Hemşireleri Federasyonu IFPN’nin Türkiye temsilcisidir.