KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

1980 İzmir doğumlu. 2002 yılında İstanbul Beykent Üniversitesi Mimarlık bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Ardından 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı Anabilim Dalı’nda ‘Türkiye’deki Küçük ve Orta Ölçekli İnşaat Firmaları, Özellikleri, Sorunları ve Çözüm Önerileri’ üzerine tezini yayınlayarak ‘Yüksek Mimar’ unvanını aldı.

2007 yılı itibariyle, 1976 yılından beri faaliyet gösteren aile şirketi Dinmez İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. bünyesine dördüncü jenerasyon olarak katılarak, mesleki çalışmalarına başladı. Bununla birlikte kişisel mesleki çalışmalarını da ‘ hOd architecture ’ adı altında uluslararası alanlarda da devam ettirdi. Kişisel çalışmalarına ek olarak ‘ StudioLAB ’ adlı Tasarım Çalışmaları Topluluğunu kurdu.

Geçtiğimiz yirmi beş yıl boyunca birçok farklı konularda ve ölçeklerde proje ve uygulamalar gerçekleştirip, tasarım ve yapı atölyeleri yürüttü, ulusal ve uluslararası mimari proje yarışmalarına katıldı ve bu yarışmalardan bazıları uluslararası sergilere katılıp ödüller aldı.

Faaliyetlerini konut, ticari, sportif, turizm ve endüstriyel amaçlı yapıların tasarımı, uygulaması ve yatırımı alanlarında sürdürmekte olup aynı zamanda İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Mimari Tasarım, Yapı ve Uygulama Projesi derslerini vermektedir. Bu kapsamda da ulusal ve uluslararası çalıştaylarda konferanslar ve sunumlar yapmıştır. İzmir Serbest Mimarlar Derneğinde Genel Sekreterlik görevini devam ettirmekte olup ‘Yapı ve Detaylar’ adlı akademik ve uygulama odaklı bir kitap üzerine çalışmaktadır.