KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

İlker Kahraman lisans, yüksek lisans ve doktorasını Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Ana çalışma konusu sürdürülebilir binalar ve yapılı çevrelerdir. Bu konuda farklı dergi ve kitaplarda yayınları vardır. International Initiative for Sustainable Built environment isimli derneğin yönetim kurulu üyesidir.
Dr. Kahraman Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği bakanlığının sürdürülebilir yapılı çevreleri yaygınlaştırmak için GIZ tarafından desteklenmiş iki projesini, sahip olduğu araştırma şirketi ile tamamlamıştır. Ayrıca GEF, UNDP, Milli Eğitim Bakanlığı, Enerji Bakanlığı ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği bakanlığı tarafından desteklenen Bütünleşik Bina Tasarım Yaklaşımı projesinde Türkiye takım lideri olarak görev almıştır.
Sürdürülebilir yapılı çevreler konusundaki çalışmalarını yönetim kurulu üyesi olduğu CA 21103 - Implementation of Circular Economy in the Built Environment (CircularB) isimli COST projesi ve farklı kurumlarla yaptığı araştırma projeleri, doktora ve yüksek lisans çalışmaları ile devam ettirmektedir.
Evlidir ve bir çocuk babasıdır.