KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Jörn Fröhlich, Berlin Güzel Sanatlar Üniversitesi (UdK), sahne ve kostüm tasarımı alanından yüksek lisans derecesiyle mezun olduktan sonra, stajını Darmstadt Eyalet Tiyatrosu’nda (Almanya) tarihsel kostüm tasarımcısı olarak tamamlamıştır.
2002 - 2005 yılları arasında, Ren, Düsseldorf’taki Alman Operası’nın kostüm departmanında üretim müdürü olarak, çok sayıda opera, oyun ve bale sahnelemiştir.
2005 yılında, Stuttgart’daki (Almanya) Breuninger Dept. Store’da görsel mağazacılık yöneticisi pozisyonunda çalışarak ticari modaya yönelik sanatsal becerilerini genişletmiştir.
2008 yılında, kurumsal kimlik, tabela ve yönlendirici tasarımlarından, sahne ve kostüm tasarımına, görsel mağazacılıktan, sergi ve moda perakende tasarımına kadar çeşitli alanlarda grafik tasarım hizmeti sunan “JOFRO.COM” tasarım platformunu kurmuştur.
2010 yılında, İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nde akademik kariyerine başlayarak, mezuniyet koleksiyon dersi ve görsel mağazacılık alanında mezuniyet projelerini yönetmektedir.