KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Lisans derecesini İzmir Ekonomi Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden aldıktan sonra yüksek lisans derecesini Ilmenau Teknoloji Üniversitesi, Medya ve İletişim Bilimi bölümünde "mobil reklamcılık ile ilgili tüketici tutumları" teziyle tamamlamıştır. 2014 yılında başladığı Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İletişim Araştırmaları doktora programında tez aşamasındadır.

Özçekim, narsisizm, benlik sunumu ve kişisel markalaşma üzerine akademik yayınları ve proje çalışmaları bulunmaktadır. TRT ve Young & Rubicam'daki profesyonel deneyimlerinin yanı sıra, T-Nations’ta Oyun Yöneticisi, IceLogistics GmbH'de Marka Yöneticisi, No:one Halkla İlişkiler ve İletişim Danışmanlığı’nda Proje Yöneticisi, Yaşar Holding’te İletişim Uzmanı, Amerikan Kültür Merkezi ve OYDEM'de İngilizce Öğretmeni, British Town’da ise Eğitim Koordinatörü olarak görev almıştır. İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde 2017 yılından itibaren Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Reklamcılar Vakfı üyeliği ile birlikte Yeşilay, Greenpeace ve Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği'nde aktif gönüllü olarak görev almaktadır.