KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ


Lisans eğitimini İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde şeref öğrencisi olarak tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini, Almanya’nın Ilmenau Teknoloji Üniversitesi Ekonomi Bilimleri ve Medya Enstitüsü, Medya ve İletişim Bilimi departmanından almıştır. Almanya’daki eğitimi boyunca Deneysel Medya Araştırmaları, Siyasi İletişim, Medya Psikolojisi, Stratejik Halkla İlişkiler ve Sanal Gerçeklik alanlarında çalışmış, tezini “Mobil Reklamcılık ile ilgili Tüketici Tutumları” üzerine yazmıştır. Doktora eğitimine Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İletişim Araştırmaları programında devam etmektedir. Akademik ilgi alanları açısından, toplum karşısında konuşma korkusu, sanal gerçeklik, askeri medya yönetimi, narsisizm, dijital benlik sunumu, kişisel markalaşma ve postmodern reklamcılık üzerine akademik yayınları ve proje çalışmaları bulunmaktadır.

Türkiye’deki sektörel deneyimlerine bakıldığında, Young & Rubicam Reklamevi’nde metin yazarı olarak Arçelik markası ile birlikte çalışmış, TRT’de haber yapımı ve radyo reklamcılığı üzerine görev almıştır. Ek olarak, Yaşar Holding bünyesindeki Pınar Enstitüsü’nde sağlıklı beslenme ve toplum sağlığı alanında İletişim Uzmanı olarak hizmet vermiştir. Uluslararası oyun firması Mayn Games / T-Nations’taki Game Manager deneyiminin yanı sıra, No:1 Halkla İlişkiler ve İletişim Danışmanlığı’nda Proje Yöneticiliği, Amerikan Kültür Merkezi ve OYDEM'de İngilizce Öğretmenliği ve British Town’da Eğitim Koordinatörlüğü pozisyonlarında görev almıştır. Yurt dışındaki deneyimleri açısından, Almanya’da ICELogistics GmbH firmasında Marka Yöneticisi olarak görev almış, GiftGrün Dijital Reklam Ajansı’nda ise Marka Danışmanı olarak Kelleter firması ile çalışmıştır. Bununla birlikte, Brüksel’deki Think Young sivil toplum kuruluşunda proje yürütücüsü olarak görev almıştır. İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde 2017 yılından itibaren Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Reklamcılar Vakfı üyeliği ile birlikte Yeşilay ve Greenpeace'te aktif gönüllü olarak tasarım ve iletişim çalışmalarına destek vermektedir.