KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Müjgan Çetin 1983 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisansını 2010 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme Bölümünde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde ikinci lisansında ikinci sınıf öğrencisidir.
ARÇELİK A.Ş. Endüstri Mühendisliği bölümünü kurarak, ulusal ve uluslararası yatırım projelerinin oluşturulması ve verimlilik çalışmalarına imza atmıştır. TÜRK TRAKTÖR A.Ş.’de tedarikçi geliştirme ve ERP projelerini gerçekleştirmiştir. TÜBİTAK’ ta Başkan Danışmanı ve Enformatik Daire Başkanı olarak interneti Türkiye’ye kazandırmış ve 1996’da bütün üniversitelerin internete erişimini sağlayarak, ULAKBIM’i kurmuş, internet hizmet sağlayıcılığını özelleştirmiş, MIS projesi ve toplam kalite projelerini gerçekleştirmiştir. Müjgan Çetin aynı zamanda uluslararası yönetim sistemlerinde (ISO-9001, 27001, 50001 ve OHSAS 18001) baş denetçidir. TOBB adına akreditasyon sistemi denetimi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü adına Verimlilik Yarışması için Projeleri değerlendirme, Kalkınma ajanslarında hibe programları için bağımsız değerlendirici hizmeti vermiştir. Avrupa Birliği’nin 2013 yılından bu yana verdiği IMP³rove Akademi Küresel İnovasyon Yönetimi ödülünü 2014 yılında Türkiye’nin kazanmasına olanak sağlamış, tek akredite inovasyon yönetim danışmanıdır. 2018 de yayınlanacak olan, ISO İnovasyon Yönetimi Standartı (ISO-50500) İnovasyon Yönetimi CEN/TC 389, ISO/TC 279 çalışma gruplarının uluslararası çalışmalarına Türkiye delegesi olarak katılmakta ve deneyimlerini standartın yazılmasına aktarmaktadır.
1996 - SİSTEM Yönetim Danışmanlığı Ltd.Şti’yi kurarak inovasyon ve Ar-Ge, kalite, yönetim, verimlilik, bilgi yönetimi, girişimcilik projelerine imza atmıştır. PROJE YapaBİLSEM isimli proje yönetimi teknikleri kitabı Ekim 2007’de yayınlanmıştır
İngiltere Warwick Üniversitesi Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans programında “Innovation Management Assesment” konulu Tez danışmanıdır. Yeditepe Üniversitesi, “Knowledge and Innovation Management” MBA programında 2011-2014 dönemi “İnovasyon Yönetiminde Küresel Kavramlar” eğitimini vermiştir. Halen İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Yöneticiler için İşletme Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nda “Tasarım Aklı” dersini vermektedir.