KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra Çat, Mengen, Bayramiç, Adıyaman, Balıkesir il ve ilçelerinde Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yaptı. 2002 yılında atandığı İzmir'de ağırlıklı olarak Fikri ve Sınai Haklar Uzmanlık Bürosunda çalıştı.
Fikri ve Sınai Hakların Etkin Korunması, Fikri Haklar Mevzuatının Avrupa
Birliği Mevzuatı İle Uyumunun Sağlanması, Türk Polisinin Fikri ve Sınai Haklar Alanında Güçlendirilmesi, Türkiye'de Sınai Hakların Korunması konularında Almanya, Yunanistan, Hollanda, Fransa, Macaristan ile birlikte yapılan Avrupa Birliği eşleştirme projelerinde, yurt içinde ve yurt dışında düzenlenen Hakim, Savcı, Avukat ve Öğrencilere yönelik eğitim çalışmalarında görev aldı.
2008 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin daveti üzerine Uluslararası
Liderlik Ziyaretçi Programına katıldı.
2011 yılından itibaren İsveç Hakimleri ile birlikte birçok il’de Hakim ve Cumhuriyet Savcılarına yönelik "Hukukta Alternatif Çözüm Yolları ve Sulhe Teşvik Müeessesesi" konulu seminerlerde eğitici olarak görev yaptı.
2013 yılı Temmuz ayında emekli oldu ve halen İzmir’de Avukat olarak çalışmaktadır.
Ayrıca, İzmir ve İstanbul illerinde ki üniversitelerin bilgisayar, grafik tasarım, iç mimari, moda tasarım, endüstriyel tasarım ve hukuk bölümlerinde ki öğrencilere Fikri ve Sınai Haklar, Tasarım Hukuku, Bilişim Hukuku alanlarında öğretim görevlisi olarak ya da seminer şeklinde ders vermekte, Çalışma hayatında bilişim uygulamaları ve kişilik hakları ile Uzlaşma ve Arabuluculuk alanlarında eğitmenlik görevini sürdürmektedir.
Bu çalışmalarının yanısıra halen İzmir Ekonomi Üniversitesi Proje Geliştirme ve Teknoloji Transfer Ofisinde Fikri ve Sınai Haklar Danışmanlığı yapmaktadır.

"Bilgisayar Programlarının Adli Soruşturmasında Delillerin Toplanması",

"Sınai Mülkiyet Hakkı İle İlgili Suçların Soruşturulması", "Marka Hakkına Tecavüz Suçu", "Taklit Markalı Suç Eşyaları İle İlgili Uygulama Sorunları", "Fikri Mülkiyet Aleyhine İşlenen Suçlar ve Suç Örgütleri" isimli yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.