KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Sena Adalı 1994 yılında İzmir’de doğdu. 2012-2017 yılları arasında tam burslu olarak Yaşar Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2016 yılının bahar döneminde Erasmus kapsamında Çekya’da bulundu, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně’de Multimedya İletişimleri Fakültesinde ders gördü. 2018-2020 yılları arasında özel sektörde tasarımcı olarak çalıştı ve web tasarım, sosyal medya içeriklerinin tasarımı, bülten tasarımı, hareketli grafik tasarımı gibi konularda sektör deneyimi kazandı.

2019 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Sanat ve Tasarım Anasanat Dalında lisansüstü eğitimine başladı. Yüksek lisans eğitiminin ilk yılında sektörde çalışmaya devam ederken İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin araştırma görevlisi kadrosu sınavında başarılı oldu ve akademik kariyeri başladı. 2023 yılında “2000 Sonrası İllüstrasyonda Yeni Teknolojilerin Kullanımının İncelenmesi” başlıklı tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamladı ve mezuniyetinin ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi Tasarım Çalışmaları doktora programına kabul edildi.

Eylül 2020’den beri araştırma görevlisi olarak çalışmakta olan Sena Adalı şu ana kadar Sanat ve Tasarım Stüdyosu I, Sanat ve Tasarım Stüdyosu II, Etkileşim Tasarımının Temelleri, Portfolyo Tasarımı ve Profesyonel Pratik derslerinin öğretim asistanlığını yapmıştır.

Doktora öğrencisi olarak çalışmaya devam ettiği İzmir Ekonomi Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen pek çok projede basılı ve dijital mecralar için yaptığı tasarımları ile tasarımcı olarak da görev almaktadır.