KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Taylan Özgür Demirkaya, 1976’da İstanbul’da doğdu. 1994 yılında TED Ankara Kolejini bitirdi. 1999 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra üniversiteden arkadaşı ile birlikte bilişim üzerine bir şirket kurdu. Şirkete ortak olduğu 2000-2002 döneminde, web projelerinin yönetimi, yeni projelere finansman bulunması için iş planı hazırlanması ve iş süreçlerinin takip edilmesi ile ilgilendi. Aynı zamanlarda Demirkaya, bağımsız denetim şirketinde mali denetim üzerine yardımcı olarak çalışmalarda bulundu.

2003 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak işe başladıktan sonra; Marka Yönetimi,Kişisel Satış Pazarlama, Pazar Araştırması ve Mali Analiz gibi dersleri vermeye başladı.

2004 Yılında aynı kurumda öğretim görevlisi olan Demirkaya; Etkili iletişim ve sunum teknikleri, Yaratıcı Satış, Müşteri İlişkileri Yönetimi gibi eğitimleri hem Üniversitenin sürekli eğitim merkezinde hem de 50 den fazla kuruma 7000 saattin üzerinde eğitim verdi. Eğitim verdiği kurumlar arasında; İzmirgaz, Turkcell, Lykia World ve Crowne Plaza, Termodinamik, Remax, Century 21 bulunan Demirkaya'nın eğitim memnuniyet ortalaması da %96 düzeyinde gerçekleşmiştir.

2010 yılında Embryonix - Girişimci Geliştirme ve Yatırımcı Bulma Merkezinin müdürü olan Demirkaya, görevde bulunduğu süre içerisinde iki önemli projenin kuluçkadan çıkmasını sağlamış, bununla birlikte internet üzerinden 200.000 seferden fazla yüklenen "Kendi İşini Kurma Rehberi" kitabının ilk bölümünün yazarlığını yapmıştır. Bu kitabın bitişinden sonra 2012 yılı haziran ayında Türkiye'de ilk defa 24 yazarın ve uzmanın bir araya geldiği "Girişimciliğin Altın Kuralları" kitabının hem proje yürütücüsü hem de iletişim ve zihin yapısı konusunda yazarı olmuştur.

Demirkaya, halen İzmir Ekonomi Üniversitesi İskoç Mesleki Yeterlilik Uluslararası Ön Lisans ve Güzel sanatlar fakültesinde öğretim görevlisi olarak aynı zamanda da Embryonix'in(girişimci geliştirme ve yatırımcı bulma merkezi) müdürlüğünü yürütmektedir. Bununla birlikte başta turizm, gayrimenkul ve bilişim sektörü olmakla birlikte birçok kurumda, kurum içi ve dışı iletişim ve pazar arttırma ve kurum içi ve dışı iletişim üzerine danışmanlıklarına devam etmektedir