KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Tolga Okan 2000 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden mezun oldu.

Mezuniyetinin ardından Graz/Avusturya şehrine yerleşti ve bilişim ve reklam ajanslarında çalıştı. 2004 yılından itibaren freelancer olarak *Promosyon Ürünleri, *Ambalaj Tasarımı, *Arayüz Tasarımı, *Ürün Sergileme ve *Stand Tasarımı... alanlarında çeşitli firmalara tasarım hizmetleri sundu.

2007'de Viyana'ya taşındı ve MAM BABY (mambaby.com) Bebek Ürünleri Markası için Kıdemli Tasarımcı olarak çalışmaya başladı. 10 yıl boyunca *Sterilizasyon, *Yeme/İçme, *Ağız Sağlığı ve *Anne Sütü... ile ilgili *Medikal ürünler geliştirmede uzmanlaştı.

2017'de firmadan ayrılarak danışmanlık hizmeti vermeye başladı. *Tıbbi Ürün Geliştirme, *Ürün Stratejisi, *Yeni Ürün Geliştirme, *Ar-Ge, *Tasarım İş Akışı, *Tasarım Araştırması ve *Ürün Kimliği konularında hizmet vermektedir.

2019'da İzmir'e yerleşti ve şu anda danışmanlık hizmeti vermektedir. Aynı zamanda YAŞAR ve İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ nde *Endüstriyel Tasarım ve *Görsel İletişim bölümlerinde dersler vermektedir.