KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

Reklamcı ve Eğitimci
1972 yılında İzmir’de doğdu. Üniversiteye kadar sırasıyla Ankara, Merzifon, Samsun ve İzmir’de okudu. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.
1992 yılında Akbank’ta çalışma hayatına başladı.
Eruh Bağgöze’de yedek subay olarak Tim Komutanlığı yaptı.
1998’de Yapı Kredi Bankası’nda portföy yönetmenliği yaparken M.A.R.K.A.’nın kurucusu Hulusi Derici’ye yazdığı bir mektupla reklam yazarlığı kariyeri başladı.
2000 yılında M.A.R.K.A.’nın yaratıcı yönetmeni oldu.
2002-2006 yılları arasında Markom Leo Burnett’te ve 2006 yılından 2010’a kadar Grey İstanbul’da yaratıcı yönetmen olarak görev yaptı.
2010 yılında Manajans JWT’nin CEO’su ve yaratıcı yönetmeni oldu. Bu görevi JWT-Wunderman birleşimine kadar 10 yıl boyunca sürdürdü. Birleşme sürecinde yeni ajansın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı.
2020 yılının Nisan ayından itibaren WPP Türkiye’nin kıdemli danışmanı olarak çalışıyor.
Reklamcılık Vakfı, Galatasaray ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde Reklam Yazarlığı ve Yaratıcılık dersleri verdi. Neil French ile çalıştı.
500’ün üzerinde ödülü ekip arkadaşlarıyla paylaştı. Bu ödüller arasında Türkiye’nin kazandığı ilk altın The One Show kalemi, çok sayıda LIAA, Clio ve D&AD kalemleri, Cannes aslanları, Golden Drum, Eurobest, Epica altın ödülleri, NYFs madalyaları ve Kristal Elma, Felis, Kırmızı, Effie ödülleri de bulunmaktadır.
Grey’deki çalışma sürecinde Grey Group tarafından verilen “Accelerating Creativity” ödülünü kazandı. Grey ve JWT’nin Global Yaratıcı Komitelerinin daimi üyeliklerinde ve neredeyse tüm muteber yarışmaların jüri üyeliklerinde bulundu.
Manajans, Effie dünya Indexi’ne ve dünyanın en iyilerinin sıralandığı WARC 100 listesine onun liderliğinde girdi.
Çalışmaları Luerzer’s Archive, D&AD, Communication Arts, WPPED Cream gibi dergi ve seçkilerde yayımlandı. Yüzlerce markaya ve genç reklamcıya emek ve omuz verdi.