KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

İzmir Şirinyer Lisesi orta kısmını bitirdikten sonra İzmir Atatürk Lisesi'nde lise hayatımı tamamladım. 1981 yılında A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne (Mülkiye) girdim. ABD'de İşletme Yüksek Lisans daha sonra Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktora çalışmalarımı tamamladım.
1987 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu'na girdim. Aynı Bakanlıkta Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve Bakan Danışmanı olarak görev yaptım. Ayrıca Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nda Bakan Danışmanlığı görevinde bulundum. Ülkemizi birçok uluslararası toplantılarda temsil ettim. Daha sonra Çankaya Belediyesinde Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttüm. Bilkent, Çankaya, TOBB ETÜ ve Işık üniversitelerinde misafir öğretim görevlisi olarak ders verdim. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde ders veriyorum. Halen İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyorum.
Vatandaşın Vergisini Koruma Derneği (VAVEK) Başkanlığını iki dönemdir yürütüyorum. Türkiye Yardım Sevenler Derneği Denetim Kurulu, Mülkiyeliler Birliği ve Hesap Uzmanları Derneği üyesiyim. Ayrıca Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi ruhsatlarına sahibim.