KİŞİSEL BİLGİLER

 

KISA ÖZGEÇMİŞ

İzmir'de doğan Zeynep Simge Acunaz Eytemiz, keman eğitimine D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı'nda Öğr. Gör. Kartal Akıncı'yla başladı. Lisede eğitimine Yrd. Doç. Melek Göküstün ile devam etti. Öğrencilik hayatı boyunca yurt içinde ve dışında başarılı konserler veren sanatçı, 2009 yılında Jerrold Rubenstein'ın sınıfından mezun oldu. 2011-2012 yıllarında Prof. Ellen Jewett ile çalışmalarını sürdürdü. 2015 yılında Joshua Epstein'ın öğrencisi olarak D.E.Ü. Güzel Sanatlar Enstitüsü'nde yüksek lisansını tamamladı.

Cem Mansur yönetimindeki Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası başkemancısı olarak Bursa, İstanbul ve Berlin'de konserler verdi. Howard Griffiths yönetimindeki Uluslararası Animato Gençlik Senfoni Orkestrası 2. başkemancısı olarak Bratislava (Reduta), Graz (Stefanienensaal), Bern (Kultur-Casino), Berlin (Konzerthaus Berlin), Prag (Smetana Hall), Viyana (Wiener Konzerthaus) konserlerinde yer aldı. Yine aynı orkestranın bir başka turnesinde bu kez şef Thierry Fischer ve Pierre Bleuse ile 2. başkemancı olarak Avrupa'nın birçok şehrinde konserler verdi. Ermenistan'ın Gümrü ve Vanadzor şehirlerinde Baris Melodileri Gençlik Senfoni Orkestrası ile Aram Talalyan şefliğinde ülkesini temsil etti. Ayn yıl Gürcistan'da Travelling Notes Gençlik Senfoni Orkestrası ile Gürcistan'da birçok festival konserinde yer aldı. Prof. Natalia Gabunia ile workshop çalışmalarına katıldı.

Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası, Concerto Barocco Oda Orkestrası, Travelling Notes Festival Orkestrası, Karşıyaka Oda Orkestrası eşliğinde solist olarak konserler verdi.
Olten Quartet, Rey Quartet, Davos Müzik Festivali Oda Orkestrası, Karşıyaka Oda Orkestrası ile birçok oda müziği konseri gerçekleştirerek, oda müziği kariyerine devam etti.

2009- 2012 yılları arasında İzmir Devlet Senfoni Orkestrası misafir sanatçısı, 2013-2014 yıllarında Olten Filarmoni Orkestrası'nın başkemancısı, 2012-2016 yılları arasında Çukurova Senfoni Orkestrası misafir sanatçısı olarak birçok orkestra konserinde yer aldı. İbrahim Yazıcı, Rengim Gökmen, Howard Griffiths gibi değerli şeflerle çalışma imkanı buldu.

2014-2015 ve 2017 yıllarında Uluslarası Davos Müzik Festivali'nde ülkesini başarıyla temsil eden sanatçı, aynı festivalde Prof. Eberhard Feltz'in oda müziği workshop çalışmalarına katıldı. 2015-2018 yılları arasında D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar Anasanat Dalı keman bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2016 yılından bu yana Izmir Ekonomi Üniversitesi'nde öğretim görevlisidir. 2020 yılında Doç. Ebru Güner Canbey danışmanlığında Prof. Ildiko Moog'un sınıfında D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı Güzel Sanatlar Enstitüsü'nde sanatta yeterlik eğitimini başarıyla tamamlamıştır. D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar Anasanat Dalı keman bölümünde öğretim görevlisidir.